Niwa.cz na Firmy.cz

Tým NIWA.cz přeje všem v této nelehké době optimistickou mysl a především pevné zdraví!

Jika-Tabi je tradiční japonská venkovní obuv. Její vynález z počátku 20 století, je připisován Tokijirō Ishibashimu, (Jeho bratr je Shōjirō Ishibashi ten byl zakladatelem významné společnosti pro výrobu pneumatik Bridgestone!). Tato pro Evropana zvláštní obuv je s oblibou používána zahradníky, farmáři, řemeslníky a dělníky na stavbách. Využití však nachází také na tradičních japonských festivalech. Jejich charakteristickým znakem je nezvykle dělená špička.  Přesněji řečeno oddělení palce od ostatních prstů nohy. Tradiční Jika Tabi nemají tkaničky, jak jsme zvyklí u naší obuvi, ale kovové háčky a několik řad našitých oček, případně suchý zip. To umožňuje variabilně upevnit botu k noze dle potřeby. Netradiční podrážka je vyrobena z ohebné měkké gumy, jež umožňuje citlivě vnímat povrch pod nohou. Ale zároveň je i dostatečně tuhá, aby ochránila nohu před ostrými nerovnostmi. Nezapomeňme, že je to japonská pracovní obuv! Poslední dobou dokonce začali nejznámější značky (Moruga a Rikio) vyrábět bezpečnostní obdobu ocelové ochrany špiček z tvrdé pryskyřice. Zbytek boty je tvořen zpravidla bavlněnou látkou, která je prodyšná, pohodlná a především lehká . Jsou samozřejmě mnohé designové i funkční varianty s ohledem na konkrétní použití, ale i roční období. Tradičními barvami jsou modrá, černá, a bílá.
      

Výška je tradičně rozlišována dle počtu háčků tzn. 12, 7, 5 ale i jiné.

Jika Tabi zvyšuje schopnost vaší stability. Majitelé se můžou těšit z bezkonkurenčního pocitu chůze na boso, ale v bezpečí bot. Což ocení především tesaři, zahradníci, pokrývači ale i tanečníci a nadšenci do bojových umění. Jednoduše ti, kteří potřebují cítit povrch pod nohami.

Západní svět objevil tyto zajímavé boty teprve nedávno.  Jejich cool vzhled zaujme především ty, kteří nejdou s hlavním proudem! Boty jsou vyráběny pro veškeré aktivity a jsou řešeny v mnoha designových variacích. Pro člověka, který ocení komfortní pocit z chůze a elegantní vzhled jsou skvělým módním doplňkem, který podtrhne jeho styl

NIWA.cz  je přímým dovozcem nejznámější a nejoblíbenějš značky MARUGO. Jedná se o originální japonské výrobce, kteří se mohou pochlubit miliony prodaných Jika Tabi. Kvalitu těchto značek oceňuje drtivá většina Japonců při běžném nošení, rekreaci ale i celodenním pracovním nasazení na stavbách.

U nás máte jistotu, že zakoupíte originální japonskou renomovanou značku!

Našlapovat po zemi tiše jako ninja a lézt ve větvích stromu jako kočka? To umožňují boty JikaTabi.

Jak vybrat velikost japonské obuvi Jika-Tabi?

Nejprve stručně o výšce bot. Japonci označují výšku dle počtu kovových háčků např. 12, 7 nebo 5, ale i jiné.  Tyto počty lze orientačně převést takto 12 háčků = 28cm, 7 =20cm a 5 háčků = 15cm.  Jedná se o výšku od podešve k horní části boty.

A velikost? Jika Tabi je specifická obuv jejíž velikost je udávána v centimetrech (cm). V Japonsku je to ostatně zvykem u veškeré obuvi. Vzhledem k jejímu důmyslnému tvarování je určení správné velikosti pro vaše pohodlí velmi důležité.

Jak tedy určit správnou velikost?  Za nejlepší metodu lze považovat změření nohy pravítkem.

  • Položte pravítko na podlahu ke zdi.
  • Vyberte si Vaše delší chodidlo (Málo kdo je má totiž stejné)
  • Postavte se na pravítko patou těsně ke stěně.
  • Přečtěte hodnotu na pravítku a sláva toto je velikost vaší nohy!
  • Dále zvažte další okolnosti jako jsou:
  • budete nosit ponožky?
  • preferujete těsné nebo volné uchycení?
  • Ve většině případů se přičítá k změřené velikosti nohy 0,5cm, čímž dostanete velikost Jika Tabi s rezervou na ponožky 
  • Pozor také, pokud jsou vaše lýtka příliš úzká nebo široká, možná se neobejdete bez odborné úpravy boty.

Další možností je nahlédnout do tabulky převodu přibližných velikostí.

Obecná pravidla údržby Jika Tabi
Jak prát:

Po odstranění nečistot, opláchněte vodou do 30 stupňů Celsia. Použití čisticího prostředku může způsobit změnu barvy.

Jak sušit:

Sušte v dobře větraném místě, vyhněte se přímému slunečnímu záření a vysoké teplotě.

Jak ukládat:

Ukládejte suché a čisté na dobře větraném místě.

Niwa.cz na Firmy.cz