Tým NIWA.cz přeje všem v této nelehké době optimistickou mysl a především pevné zdraví!

Niwaki ( 庭 木 ) je japonské slovo pro "zahradní strom"  znamená však také  "tvarovaný strom".

Většina druhů rostlin používaných v japonských zahradách se nazývá niwaki . Tyto tvarované stromy pomáhají vytvořit strukturu zahrady. Japonské zahrady nejsou o použití velkého množství rostlin, cílem je spíše vytvářet atmosféru . Zatímco západní zahradníci mají rádi experimentování se širokou škálou různých rostlin, japonští zahradníci pracují s poměrně omezeným souborem rostlin u nichž dosahují estetického efektu pro daný prostor především jeho zajímavou podobou, docílenou trpělivým a promyšleným  tvarováním.

Stromy hrají klíčovou roli v zahradách a krajinách Japonska, pro Japonce mají důležitý duchovní a kulturní význam. Japonští zahradníci dokázali dovést do detailu řadu prořezávacích technik k dosažení potřebných podob stromu. Niwaki jsou tvarovány  mnohdy do velmi působivých tvarů, napodobují větrem nebo blesky zasažený strom ve volné přírodě či evokují značné stáří relativně mladého stromu. Principy niwaki mohou být aplikovány na zahradní stromy po celém světě a nejsou omezeny na japonské zahrady.

Jste-li obdivovateli TVAROVANÝCH STROMŮ prohlédněte si naši nabídku kvalitních nástrojů. Správná péče, jako je čistý řez atd. je pro často značně hodnotné stromy velmi důležitá.

Nástroje potřebné k tvarování stromů NIWAKI

Nůžky dovážíme přímo od japonských mistrů kovářů a renomovaných japonských výrobců, máme nejširší sortiment značek OKATSUNEARS, což jsou jedničky mezi japonskými zahradníky. Pro správnou péči o tvarované stromy jsou zapotřebí také kvalitní ruční pily u nás naleznete ty nejlepší, jsou to pilky Silky, ale i skvělé pily SAMURAI! Nabízíme unikátní, bezpečné a velmi stabilní třínohé žebříky a plošiny Henchman. K přesazování a kopání děr SLAMR efektivní sbíječku na lidský pohon a to až z Nového Zélandu. Evropu u nás zastupuje oblíbené Bahco či anglická značka prémiových kožených rukavic Gold Leaf. Prohlédněte si náš e-shop, najdete zde vše co potřebujete a to ve vysoké kvalitě

S našimi nástroji Vás bude práce bavit!

Pokud potřebujete poradit s výběrem, rádi se Vám budeme věnovat!