Tým NIWA.cz přeje všem v této nelehké době optimistickou mysl a především pevné zdraví!

HIDEHISA nůžky vznikají pomocí mnoha tradičních, ale také moderních procesů v žáru výhní a především pod rukama zkušených kovářů. Ručně kus po kuse čtou mistři kováři z barvy, zvuku a tvaru špičkové uhlíkové ocele. Jen díky jejich zkušenostem předávaným z generace na generaci, vznikají krásné nástroje, inovovaných tvarů a té nejvyšší kvality. Důkazem toho jsou spokojení zákazníci nejen v Japonsku, ale i po celém světě.

Jak nabrousit a pečovat o zahradnické nůžky?

Jak nabrousit a pečovat o zahradnické nůžky?

I ty nejlepší nůžky se jednou ztupí a musí se nabrousit. Budete-li o své nůžky dobře pečovat, zpravidla je nemusíte ani rozebírat. Budete-li je však skladovat ve vlhku, nebo často zapomínat na zahradě či dokonce je na týdny ztratíte v kompostu, pak bude nutné nůžky rozebrat a provést důkladnější údržbu. O tom ale jindy. Nyní vám popíši jak pečovat o nůžky i bez rozebírání na jednotlivé díly.

Udělejte si z údržby tohoto úžasného nástroje rituál. Pořiďte si potřebné příslušenství, mějte vše na jednom místě pěkně při ruce, ať vás to jednoduše baví. Častěji prováděná údržba navíc nezabere tolik času a především umožní, že budou nůžky pracovat na maximum. Práce vás tak bude bavit a to není vůbec málo!

Základní údržba spočívá v odstraňování nečistot v promazávání kvalitním olejem a v broušení čepelí.