Tým NIWA.cz přeje všem v této nelehké době optimistickou mysl a především pevné zdraví!

Vladimír Brunton

Fotograf – papírník – umělecký tiskař,   ...  klasik mezi českými fotografy.

Svým ojedinělým přístupem k fotografování po právu patří mezi fotografickou elitu. Fotografie vyvolává na plátna a na ruční japonský papír. Stříbrná želatina a až 7 přípravných vrstev na plátně jsou autorovou originální technikou a výsledkem tříletého výzkumu a zdokonalování. Obrazy takto vyrobené vynikají trvanlivostí a charakterizují autorovu tvorbu.

Ve své volné tvorbě se snaží V. Brunton vyjádřit důležitost vnitřního hledání, které jako jediné může člověka dovést ke spokojenosti a svobodě, na rozdíl od negativních důsledků vlivu stále více agresivního okolí. V jeho fotografických obrazech jsou vyjádřeny jeho osobní prožitky ve vztahu k lidem, přírodě, objektům a krajině.

Umělcovo rozsáhlé dílo je zaměřeno nejen na volnou tvorbu, ale i na portréty osob, kde mu modelem stály i tak známé osobnosti jako Dalajlama, Miloš Forman ad. Nejznámějším autorovým dílem je soubor portrétů významných osobností, kde fotografický obraz v životní velikosti je signován a datován portrétovaným a uchován spolu s dalšími v cenné sbírce. Podepsané portréty Václava Havla, Tomáše Bati a 60-ti dalších tak zůstanou trvalou památkou na ně.