Tým NIWA.cz přeje všem v této nelehké době optimistickou mysl a především pevné zdraví!

Ruční výroba japonské pily HISHIKA

Ruční výroba japonské pily HISHIKA

Jak se vyrábí pila tradičním způsobem? Součástí výrobního procesu každé jednotlivé pily HISHIKA je ruční kalení, popouštění, ale také tradičním způsobem prováděné precizní dorovnání čepele a leštění jejího povrchu. I když pilu tvoří tenká ocel, je tvrdá, houževnatá a odolná proti opotřebení, díky čemuž má ruční pila HISHIKA dlouhou životnost. Spojením řemeslné zručnosti řemeslníků a špičkové technologie vzniká jedinečný autentický nástroje té nejvyšší kvality. 

HISHIKA tradiční japonské pily profesionálů

HISHIKA tradiční japonské pily profesionálů

Pily vytvořené v dílně HISIKA vás nadchnou svým tradičním vzhledem a především jedinečnými vlastnostmi, danými spojením řemeslné zručnosti a špičkové technologie.

Prohlédněte si autentické fotografie. Užijte si ostrost pil HISHIKA!

Typy  nožů a jejich využití

Typy nožů a jejich využití

Sháníte kuchyňský nůž? Důležité je vědět co od svého budoucího pomocníka očekáváte.
Jaké jsou typy a způsoby využití vám objasní tato tabulka.

Na co SLAMR?     část 1. zahradní a terénní úpravy

Na co SLAMR? část 1. zahradní a terénní úpravy

Genialita tohoto nástroje tkví v jednoduchosti, nezničitelnosti a ve snadném použití. Potřebujete-li kopat v tvrdé půdě s kameny, odstraňovat pařezy s kořeny nebo dokonce rozbíjet beton, se Slamrem to zvládnete efektivněji a co je důležité pro mnohé z nás, s podstatně menším namáháním zad.

Na co SLAMR?     část 2. Stavební a záchranné práce

Na co SLAMR? část 2. Stavební a záchranné práce

Multifunkční nástroj Slamr lze skvěle využít při mnoha stavebních pracích prováděných profesionály ale i amatéry. Výsledkem je firmami ceněná efektivnost pracovníka, což znamená zvýšená produktivita a snížené náklady. Představme si tedy alespoň některé hlavní činnosti.

Jedinečné zahradní pracovní plošiny Henchman Hi-Step

Jedinečnost spočívá v nastavitelnosti všech čtyř nohou? Bez potíží pak můžete pracovat na svazích, příkopech, nerovnostech a dokonce i schodech. Každá noha se snadno přizpůsobí a to až o cca 60 cm. Díky šikovným patkám Quick Adjust můžete pracovat na různých typech půdy bez obav z nestability nebo zaboření do měkčích povrchů. Toto jedinečné spojení dělá ze zahradní pracovní plošiny Henchman ideálního pomocníka nejen pro údržbu živých plotů ale i zahrady a domu.

Japonská panenka KOKESHI

Japonská panenka KOKESHI

Kokeshi jsou dřevěné panenky pocházející z oblasti Tóhoku v severovýchodním Japonsku. Místní řemeslníci, kteří obvykle vyráběli domácí potřeby, začali vyrábět tento typ panenek, aby je prodávali jako suvenýr návštěvníkům horkých pramenů. Postupem času získávali panenky na oblibě a z lidové hračky se stal velmi žádaný sběratelský artikl. Tradiční japonská panenka Kokeshi je nyní nedílnou a cennou součástí japonského lidového umění. Každý kdo hledá ručně vyrobený tradiční japonský dárek a chce opravdu překvapit, si může vybrat z nabídky originálních panenek Kokeshi ZDE.