Tým NIWA.cz přeje všem v této nelehké době optimistickou mysl a především pevné zdraví!

Najednou se totiž objevilo něco, co bych býval i v minulosti hodně využil. Ať to bylo bourání staré betonové podlahy ve sklepě, odsekávání zvětralé skály při kopání jezírka či dolování úžasných a skvělých balvanů, které jsem prostě musel za každou cenu mít. Jako vhodné využití by se však nabízel i při kopání rýh, děr a taktéž při přesazování mých oblíbených tvarovaných stromů a nejen jich. Nevejde-li se totiž těžká technika, nastupuje krumpáč, rýč a lopata. Pravda, také se to tehdy zvládlo, ale s velkou dřinou a pěkně pomalu. A protože pracuji rád, ale efektivně, neboť mě to pak více baví, do „slamru“ jsem se doslova zamiloval!

A co je vlastně slamr? Jak vypadá, jak funguje? No, … tak jak většina skvělých věcí, jednoduše! Je to víceúčelový nástroj, který účinně zastoupí páčidlo, krumpáč, rýč, sekáč a v určitých případech dokonce i sekeru. Slamr se skládá ze dvou dílů. Z ocelové trubky s navařenou řeznou čepelí a do ní nasazené plné tyče. V principu jednoduchý leč do posledního detailu propracovaný nástroj. Samotná práce se slamrem je velmi snadná a co více, .. méně namáhavá pro vaše záda! Jednoduše a s rovnými zády uchopíte tyč do rukou, vytáhnete směrem z trubky a silou zarazíte zpět. Trubka přesně vymezuje místo nárazu a tak s každou ránou přenesete velkou energii do masivní dělící čepele a to na vámi přesně dané místo. Snadno a účinně tak přeseknete kořeny stromů a to i houževnatých bambusů či dokonce rozbijete betonovou desku, efektivněji odstraníte pařezy či vykopáte díru v tvrdé zemině. Slamr je v podstatě sbíječka na lidský pohon. Skvělé využití nachází také v úzkých a špatně přístupných místech. K práci se slamrem je totiž zapotřebí jen velmi malý pracovní prostor. Přesněji, prostor pro pohyb vašich rukou.

Tvary tohoto nástroje jsou krásně jednoduché a však do detailu promyšlené. Koncept podobných kutacích nástrojů existuje již mnoho let. Ale až vynálezce TJ Irvin z Nového Zélandu vytvořil díky unikátnímu tvaru a použití těch nejlepších materiálům maximálně pevný a velmi odolný nástroj.  Slamr je efektivní a téměř nezničitelný multifunkční nástroj, který nemá obdoby a je výrobcem patentován. Jeho konečná podoba si vyžádala 23let vývoje, testování bezpočtu prototypů a jejich inovací. Kosočtvercový tvar čepele například skvěle proniká do půdy, ale také, což je důležité, se dobře vyndavá. Slamr je vyroben z kvalitní otěruvzdorné ocele, svary jsou prováděny ručně a pod přísnou kontrolou. Tento důmyslný nástroj je navržen tak, aby zvládl i ty nejnáročnější úkoly. Je skladný, nezabírá téměř žádné místo.

Chci svůj SLAMR!