Tým NIWA.cz přeje všem v této nelehké době optimistickou mysl a především pevné zdraví!

Jak nabrousit a pečovat o zahradnické nůžky?

Jak nabrousit a pečovat o zahradnické nůžky?

I ty nejlepší nůžky se jednou ztupí a musí se nabrousit. Budete-li o své nůžky dobře pečovat, zpravidla je nemusíte ani rozebírat. Budete-li je však skladovat ve vlhku, nebo často zapomínat na zahradě či dokonce je na týdny ztratíte v kompostu, pak bude nutné nůžky rozebrat a provést důkladnější údržbu. O tom ale jindy. Nyní vám popíši jak pečovat o nůžky i bez rozebírání na jednotlivé díly.

Udělejte si z údržby tohoto úžasného nástroje rituál. Pořiďte si potřebné příslušenství, mějte vše na jednom místě pěkně při ruce, ať vás to jednoduše baví. Častěji prováděná údržba navíc nezabere tolik času a především umožní, že budou nůžky pracovat na maximum. Práce vás tak bude bavit a to není vůbec málo!

Základní údržba spočívá v odstraňování nečistot v promazávání kvalitním olejem a v broušení čepelí.

       

Jak vybrat správně zahradní nůžky?

Jak vybrat správně zahradní nůžky?

Na velikosti záleží! Při výběru zahradních jednoručních nůžek vhodných pro střih od 1cm do cca 2cm, je důležitý nejen kvalitní nástroj ale i jejho správná velikost. Neplatí čím větší tím lepší! Nůžky je zapotřebí zvolit především s ohledem na velikost vaší ruky. Pro správné fungování je zásadní vybrat tu správnou velikost, tedy délku nůžek.

Další