Tým NIWA.cz přeje všem v této nelehké době optimistickou mysl a především pevné zdraví!

Jak vybrat zahradní pilu?

Jak vybrat zahradní pilu?

Existuje velmi mnoho různých typů ručních prořezávacích pil, stojíte-li před rozhodnutím jakou pilu pořídit, tento článek vám výběr usnadní. 

Jak vybrat správně zahradní nůžky?

Jak vybrat správně zahradní nůžky?

Na velikosti záleží! Při výběru zahradních jednoručních nůžek vhodných pro střih od 1cm do cca 2cm, je důležitý nejen kvalitní nástroj ale i jejho správná velikost. Neplatí čím větší tím lepší! Nůžky je zapotřebí zvolit především s ohledem na velikost vaší ruky. Pro správné fungování je zásadní vybrat tu správnou velikost, tedy délku nůžek.

Jak nabrousit a pečovat o zahradnické nůžky?

Jak nabrousit a pečovat o zahradnické nůžky?

I ty nejlepší nůžky se jednou ztupí a musí se nabrousit. Budete-li o své nůžky dobře pečovat, zpravidla je nemusíte ani rozebírat. Budete-li je však skladovat ve vlhku, nebo často zapomínat na zahradě či dokonce je na týdny ztratíte v kompostu, pak bude nutné nůžky rozebrat a provést důkladnější údržbu. O tom ale jindy. Nyní vám popíši jak pečovat o nůžky i bez rozebírání na jednotlivé díly.

Udělejte si z údržby tohoto úžasného nástroje rituál. Pořiďte si potřebné příslušenství, mějte vše na jednom místě pěkně při ruce, ať vás to jednoduše baví. Častěji prováděná údržba navíc nezabere tolik času a především umožní, že budou nůžky pracovat na maximum. Práce vás tak bude bavit a to není vůbec málo!

Základní údržba spočívá v odstraňování nečistot v promazávání kvalitním olejem a v broušení čepelí.

       

Proč třínohý žebřík od NIWA?

Proč třínohý žebřík od NIWA?

Je úžasně lehký, stabilní, do detailu propracovaný, navržen speciálně pro bezpečnou práci ve výšce a to především v nerovném a šikmém terénu v několika ohledech jednoduše unikátní. V roce 1994 byl navržený anglickými gentlemany, prvotně pro snadnější přístup ke stříhání živých plotů, keřů a stromů. Od této doby byly vyrobeny již tisíce žebříků různých velikostí a to nejen pro tyto účely. Využití nacházejí od mytí oken, malování domu, až po výměnu žárovek či dokonce pozorování hvězd.

 

Postup střihání živého plotu

Postup střihání živého plotu

Součástí mnohé zahrady či pozemku jsou živé ploty. Ať už máte malý či velký, opadavý, nebo stále zelený, vždy je zapotřebí alespoň základní údržba.