Niwa.cz na Firmy.cz

Tým NIWA.cz přeje všem v této nelehké době optimistickou mysl a především pevné zdraví!

Velikost Jika-Tabi je udávána tak, jak je v Japonsku zvykem v centimetrech. Hodnota značí vnitřní délku stélky, tedy délku prostoru uvnitř boty.

Jak tedy zjistit svoji velikost? Změřte obě nohy (nejsou vždy stejné!) od paty ke špičce palce. (viz. obr.) Může vám pomoci například obkreslit si nohu na papír a změřit pravítkem. Naměřená velikost plus 0,5 cm a zaokrouhlit na nejbližší půl centimetr v tabulce viz. níže. To je vaše velikost, kterou byste si měli objednat. Pozor! Berte v potaz zda budete nosit  silné/tenké či žádné ponožky!

 

Přibližná převodová tabulka velikostí obuvi JIKA-TABI

Na závěr trocha technických informací.

Japonci označují výšku obuvi Jika-tabi dle počtu kovových háčků např. 12, 7 nebo 5, ale i jiné. Tyto počty lze orientačne převést takto 12 háčků = 28cm, 7 = 20cm a 5 háčků = 15cm.  Jedná se o výšku od podešve k horní části boty.  A ještě něco o podrážce Jika Tabi mají tzv. nulový drop, což je rozdíl mezi výškou podrážky na patě a špičce. Podrážka je z pravidla měkká a tenká, cítíte tak půdu pod nohama (A o to jde!). Palec je oddělen od ostatních prstů a chodidlo tak má více volnosti a citu. Jika Tabi podporují zdravou chůzi a fungují skvěle protiskluzně. Dokonce pomáhají při prevenci vbočených palců. Do bot doporučujeme nosit z hygienických důvodů ponožky, samo sebou jen ty s odděleným palcem. Nicméně jde to i na boso.

Niwa.cz na Firmy.cz